17 października 2017

Co to jest Floating?

Floating polega na unoszeniu się ciała na powierzchni wody nasyconej solą Epsom.

Rezerwuj i opłać sesję Floating Kielce (wpadaj.pl)

Jest to terapia która polega na ograniczeniu około 90% bodźców zewnętrznych. Podczas sesji nie czujemy przyciągania ziemskiego.

Sesje rozpoczynamy wejściem do kabiny w której w tle słychać muzykę co pomaga nam wejść w stan relaksu. Dzięki temu mięśnie rozluźniają się, następuje wyrzut endorfin oraz usuwanie kortyzolu. Już po skorzystaniu z 3 godzinnych sesji organizm przyzwyczaja się do nowego środowiska, a floatujacy odczuwa efekty płynące z tej formy terapii: usuwa skutki stresu, rozluźnia mięśnie, polepsza koncentrację i pamięć, uśmierza bóle kręgosłupa oraz łagodzi bóle reumatyczne, obniża wysokie ciśnienie krwi, ma pozytywny i kojący wpływ na skórę , polepsza jakość snu, synchronizuje półkule mózgu, redukuje ból fizyczny i psychiczny, wspomaga odchudzanie, przyspiesza leczenie kontuzji, poprawia pracę układu odpornościowego .

Ciekawostka: Milan Lab – Laboratorium klubu piłkarskiego A.C. Milan, używa kabin do przygotowań sportowych, odnowy biologicznej oraz pomocy w powrocie sportowców po kontuzjach. Floating Kielce (wpadaj.pl)