28 listopada 2017

Ganbanyoku

Ponad 1000 lat holistycznej tradycji. Kąpiel ciała bez wody.

Rezerwuj i opłać sesję na Floating Kielce (wpadaj.pl)

Skała wulkaniczna naturalnie emituje promienie infrared. Ciało głęboko nagrzewa się od skały do komfortowej temperatury. Jest to zupełnie inne doświadczenie dla przyzwyczajonych do znanych do tej pory rodzajów saun. Nie ma nadmiernego pocenia, zapachu tak charakterystycznego dla saun tradycyjnych lub treningu sportowego oraz uczucia gorąca. Japończycy określają ten rodzaj potu jako ,,pot perłowy” mający charakter kosmetycznego sebum z właściwościami bakteriobójczymi.

Po sesji Ganbanyoku nie jest zalecane korzystanie z prysznica (przynajmniej przez 2-3 godziny po zabiegu) – wystarczy dokładne wytarcie ciała ręcznikiem. Zdrowotne efekty dalekiej podczerwieni (FIR) zostały udowodnione naukowo. Ponieważ długość fal promieniowania FIR jest taka sama wewnątrz jaki i na zewnątrz ludzkiego ciała, działanie lecznicze przenika na 3 – 5 cm w głąb ciała. W ten sposób „głębokie ciepło” regeneruje organizm. W Polsce sauna skalna to nowość, a na świecie Ganbanyoku jest uznawane za top 5 najskuteczniejszych zabiegów SPA.

Jak przebiega sesja w saunie skalnej Ganbanyoku?
Podczas sesji leżymy pod przykryciem na specjalnym łóżku wyłożonym płytami skały wulkanicznej. Ciepło emanujące z kamieni wnika głęboko do wnętrza ciała, rozluźnia mięśnie, otwiera pory i uwalnia toksyny. Czujemy przyjemne ciepło, ale nie gorąco. Dlatego też zabieg stymuluje krążenie i przyspiesza metabolizm nie przyspieszając rytmu serca.

Korzyści z sauny Ganbanyoku
Relaks, oczyszczanie i odmłodzenie organizmu. Ciepło emitowane z kamieni wchodzi w głąb ciała 3 razy głębiej od ciepła sauny tradycyjnej, pobudzając i aktywując wiele przemian na poziomie komórkowym: wpływa na redukcję cellulitu, wzmacnia organizm, poprawia krążenie i odporność, silne działanie detoksykujące, usuwa z organizmu dioksyny i metale ciężkie, działa odchudzająco – w czasie sesji traci się od 600 do 1000 kalorii, jest niezwykle przyjemnym doznaniem, relaksuje, usuwa stres, a w zamian dostarcza ujemnych jonów, zwanych witaminami z powietrza, poprawę ukrwienia skóry i zwiększenie wydzielania potu, ma działanie przeciwbólowe poprzez podwyższenie progu bólu, zmniejsza napięcie mięśni.

Sauna skalna jest bezpieczniejszą odmianą sauny zarówno dla dzieci, jak i osób starszych. Ponieważ temperatura jest dużo niższa (bo wynosi jedynie 42-44 C), niż w saunie tradycyjnej (fińskiej) obciążenie organizmu jest zdecydowanie mniejsze. Po konsultacji z lekarzem mogą korzystać z niej osoby mające problemy z układem krążenia i sercem. Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy jak nasze codzienne, wielokrotnie powtarzane czynności, jak długotrwały trening sportowy mogą doprowadzić do licznych szkodliwych przeciążeń narządu ruchu. W dobie coraz większej aktywności ruchowej na poziomie rekreacyjnym jak i wyczynowym zagrożenia wynikające z przemęczenia i przeciążenia mięśni, więzadeł, tkanek miękkich okołostawowych itp., w dłuższej perspektywie mogą przyczynić się do wielu uciążliwych i długotrwających schorzeń.

Najbardziej znanym zastosowaniem promieni podczerwonych jest leczenie bólów mięśniowych, chorób stawowych, następstw kontuzji czy zwichnięć i zaburzeń krążenia w obrębie skóry. Ciepło wytwarzane przez promieniowanie podczerwone rozszerza żyły i wzmaga cyrkulację krwi. Lepsze krążenie krwi zwiększa ilość tlenu docierającego do uszkodzonych komórek przyspieszając proces leczenia. Energia podczerwieni korzystnie wpływa na układ sercowo naczyniowy, układ oddechowy, gospodarkę wodno-elektrolitową, czynność wydzielniczą nerek i wielu innych gruczołów. Poza tym obniża napięcie mięśni, zmniejsza pobudliwość nerwową oraz wrażliwość receptorową, przez co działa uspokajająco i przeciwbólowo, a także znacznie przyspiesza przemianę materii.